Bahçe Oyunları

Bahçe oyunları Oyna – Çiftlik oyunları

atari oyunları

Atarı Oyunları Flash Oyun Sitesi
Pek çoğumuz bilir. Bundan 10-15 yıl önce atarı oyunları çok popülerdi. Ama günümüzdeki çocuklar; bilgisayarın gelişmesi ve buna bağlı olarak da bilgisayar oyunlarının hızlı bir şekilde yayılmasıyla atari oyunlarından bir haber durumdalar. Neyse biz konumuza dönelim atari oyunları çok popülerdi demiştik çok popülerdi çünkü o zamanlar bilgisayar oyunları yok denecek kadar azdı. Ülkemizdeki teknolojik anlamda ki geri kalmışlığı ve ailelerin maddi durumunu da göz önüne alırsak o dönemler atarı oyunları çocukların vazgeçilmezi olmuştu. O dönemlerde çocuk olup da atarı başında saatlerce vakit geçirmeyen çocuk yok denecek kadar azdır herhalde hale birde kardeşimiz varsa ki vay halimize. Artık atari tetris oyunlarımario oyunları ve tank oyunları başında kardeşimizde amansız bir mücadele başlamış durumdadır.

Araba yarışında Mario oyununda Tetris oyunlarında ve daha pek çok oyunda; o dönemde kardeşi olup da amansızca ‘ben senden daha iyiyim’ yarışına girmeyen yoktur herhalde. Tabii kardeşimizle sürekli mücadelede olmazdık. Bazen de süper bir ikisi olarak birlikte mücadele ederdik. Tank oyununda contra savaş oyununda ve pek çok tetris oyunlarda adeta tek yürek olup kardeşimizle birlikte mücadele ederdik. Tabii ki bu iyi bir şey; fakat bu iş birliğinde de zaman zaman bazı anlaşmazlıklar çıkardı. Niye hemen öldün, senin yüzünden kaybettik gibi muhabbetler ederdik. Zamane çocuklarının pek çoğu yukarıda anlattığımız durumdan bir haberler. Gene de çok az da olsa abilerinden kalma, babalarından kalma atariler tetris oyunlar sayesinden; bu yukarıdaki anlattırdığımız durumları yaşayan çocuklarda çok az da olsa yok değil. Ama onlarında arkadaşlarının bilgisayar oyunlarını ballandırarak anlatmalarından olsa gerek; atarı oyunlarıyla (tetris oyunları,mario,tank oyunları) geçirdikleri vakit pek uzun soluklu olmuyor.

Her ne kadar da bilgisayar oyunları göze daha hoş gelse de piyasadaki pek çok oyun sitelerindeki oyunlar çocukların ruhsal gelişimini, hayal gücü gelişimini olumsuz olarak etkiliyor. Hatta ve hatta göz sağlığını da olumsuz olarak etkiliyor. Piyasadaki oyunların pek çocuğu çatışma içerikli bunda pek sakınca yok gibi ama oyun yapımcıları oyun grafiklerini o kadar gerçekçi yapıyor ki; o çatışma oyununu oynayan çocuk kendini adeta o oyunun içinde hissediyor ve kendisini o oyunun bir parçası olarak görüyor. Bu durum ne yazık ki Flash oyun sektöründe de geçerli. Flash oyun sektöründeki yapımcılarda savaş oyunlarını yarış oyunlarını ve daha birçok oyun grubunu o kadar gerçekçi yapıyor ki; çocuk birisini öldürmeyi normal algılayabiliyor. Avrupa ülkeleri bu duruma el attılar. Flash oyun sitelerindeki oyunlara +7, +13 gibi yaş ibareleri içeren simgeler koydular. Ama maalesef bizim ülkemiz şimdilik böyle bir şey söz konusu değil. Üstelik oyun efektlerinin led veya full led olması göz sağlığını olumsuz olarak etkiliyor.

Hemen aklınıza bizim ülkemizdeki Flash oyun sektöründeki durum bu kadar kötü mü sorusu gelebilir. Durun hemen üzülmeyin! atari oyunlarını özlediğinizi biliyoruz. Ülkemizde yukarıdaki bahsettiğimiz durumlara hassasiyetle dikkat eden üstelik bünyesinde de çocukluğumuzun vazgeçilmezi olan Atari oyunlardan Mario oyunlarını tank oyunlarını, tetris oyunlarını ve daha pek çok atari oyununu bünyesinde barındıran bir Flash oyun sitesi mevcut ‘’ atarioyunlari.net’’
atarioyunlari.net web sitesi 7 den 70 e herkese hitap edebilecek bir site. İş yerindesiniz ve kafanızı birazcık olsun dağıtmak mı istiyorsunuz hemen atarioyunlari.net Flash oyun sitesine girin ve üzerinizdeki iş yoğunluğunu üzerinizdeki stresi atın.

Veya çocuğunuzun hayal gücü gelişimine ruhsal gelişimine pozitif değer katacak bir Flash oyun sitesi mi arıyorsunuz atarioyunlari.net tam aradığınız site. atarioyunlari.net Flash oyun sitesinde 35 den fazla oyun kategorisi ve tetris oyunları vardır ve her bir oyun özenle seçilmiştir.

Advertisements

July 18, 2012 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: