Bahçe Oyunları

Bahçe oyunları Oyna – Çiftlik oyunları

strateji oyunlarının en güzelleri

Türkiye’nin En Güzel Strateji Oyunları Flash Sitesi
Strateji oyunlarını sevmeyen yoktur herhalde. Hatta birçok erkeğin vazgeçilmezleri arasındadır. Strateji oyunları bir hobidir. strateji bir erkeğin aynı zamanda bir övgü kaynağıdır. Ama günümüzde artık strateji oyunları; kızlarında dikkatini çekmiş durumda.Yani artık strateji konusunda erkekler yalnız değiller. Haberlerde görmüşsünüzdür God of War strateji oyununu tüm dünyadan daha önce satın alabilmek için geceden sıraya girenleri. Muazzam bir sıra oluşmuştu; benim en dikkatimi çeken şeyse kız oyuncularının oldukça fazla olmasıydı.

Şimdi içinizden birisi Türkiye de durum böyle değil diyebilir. Doğru Türkiye de strateji oyunu oynayan kız oyuncu sayısı eskiden yok denecek kadar azdı ama artık durum hiçte sandığınız gibi değil! Bu sene Mayıs ayında Blizzard oyun şirketi Diablo 3 strateji oyunu; tüm dünya ile aynı anda İstanbul Taksim meydanın da satışa sundu. Hem de gece vakti! Blizzard oyun şirketinin 12 yıl aradan sonra Diablo 3 strateji oyununu 15 Mayıs tarihinde gece 00.00 da satışa çıkaracağını duyurmasının ardından Türk oyun severlerini bir heyecan sarmıştı zaten. Haberin açıklandığı gün Twitter da günü konusu olmuştu. Ve bu heyecanın bir göstergesi olarak gecenin bir vaktinde oyunu tüm dünyayla aynı anda alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdular. İlginçtir gecenin bir vakti bu mükemmel strateji almak isteyenler arasın da kız oyun severlerde vardı.

Strateji oyunlarının kişiyi bu derece etkileyecek hale geldiği ayrıntısınıda atlamamalıyız. Hele bir tane kız oyun severle yapılan kısa bir röportaj vardı: gerçekten de artık Türk kız oyuncuların da; strateji oyunlarını sevdiğini, strateji oyunlarına merak duyduklarını özetliyordu. İsmi Ceyda Doğan olan oyun sever aynen şunları söylemişti: ‘’ Eve gider gitmez ilk işim oyunu oynamak olacak, oyunu aldığım için çok mutluyum’’ demişti ve sevinci gerçekten de gözlerinden, ses tonundan anlaşılıyordu.Eskiden Türkiye’de strateji oyunu için bir kızın sıra beklediğini görmemiz neredeyse imkansızdı ama artık strateji uğruna büyük heyecanla sıralarda bekleniyor..

Strateji oyunlarının diğer oyunlardan birçok farkı vardır; ama en önemli farkı sürükleyici olmasıdır.Stratejinin size verdiği zevk başkadır.Çünkü strateji oyunu oynamak tamamen kişinin kafasındakini oyuna dökmekten ibarettir.Strateji oyunu oynamak aynı zamanda kişinin beyninede iyi gelmekle beraber aynı zamanda bir nevi beyin jimnastiğidir.Strateji oyunları zordur ama bir o kadarda sürükleyicidir..Strateji oyunları oynayan bir birey zamanla hayatında daha planlı,programlı olmaya başlar..En başlarda Dediğimiz gibi strateji bir hobidir ve strateji oyunları diğer oyun türlerine göre daha mantıklı,akıllıca ve keyifli görünmektedir. Böyle bilgisayarın başına oturursunuz oynarsınız; oynarsınız; oynarsınız… Oyuna kendinizi öyle bir kaptırmışsınızdır ki, oyun sizi öyle bir sürüklemiştir ki vaktin ne zaman geçtiğini anlayamazsınız. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte; Flash oyun sektöründe de strateji oyunlarına hızlı bir ivme kazandı. Her geçen gün onlarca yeni bir Flash oyun çıkıyor ve her ay onlarca yeni strateji Flash oyun sitesi açılıyor tabi bunlar gerçek bir strateji oyunu ile karşılaştırılamayacak türden oyunlar. Amerika başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde Flash oyun sektörü çok mesafe aldı özellikle strateji konusunda. Hatta öyle çok mesafe aldı ki; Flash strateji oyunlarını oynarken kendinizi normal bilgisayar oyunu oynuyor sanabilirsiniz. Efektler gerçekten muazzam bir Flash oyunda olsa olsa bu kadar güzel efekt olur dedirtecek cinsten. Kurgu desen normal bir bilgisayar oyunundaki kurguyu aratmıyor. Tabii bu dediklerin Avrupa ülkelerindeki Flash oyun sitelerinde geçerli bir durumdu, bizim ülkemizde böyle bir Flash oyun sitesi yoktu. Ta ki karşımıza ‘’stratejioyunlari.tv.tr’’ adlı strateji Flash oyun sitesi çıkana kadar. stratejioyunlari.tv.tr ülkemizdeki mevcut oyun sitelerinden oldukça iyi. İsmin de de anlaşılacağı gibi; bu web site alanında uzlaşmak, dünyadaki en güzel strateji oyunlarını bünyesinde barındırmak için sadece strateji oyunlarıyla ilgili kategori içeriyor. Üstelik bu durum Türkiye de bir ilk! daha önce strateji oyunları konusunda kimse böyle bir adım atmamıştı. Mesela iş yerindesiniz ve yoğun iş temposundan sıkıldınız,

Strateji oyunu oynamak istiyorsanız kesinlikle oyun sitemize bekleriz ‘’stratejioyunlari.tv.tr’’. strateji oyunları hafızayı güçlendirir. Strateji oyunları beyninizi güçlendirir. Strateji oyunu her ne olursa olsun beyni yorar ve geliştirir. Strateji oyunu biraz kafanızı dağıtmak üzerinizdeki stresi atmak istiyorsunuz. İş yerinde olduğunuz için de size pratik bir şekilde uzun yüklemeler yapmadan oynayabileceğiniz ve aynı zamanda keyif alabileceğiniz bir site lazım. Veya ders çalışırken yavaş yavaş verimizin azalmaya başladı ve ders çalışmaya kısa bir ara vermeye karar verdiniz. İşte bu noktada size ilaç gibi bir çözüm sunuyor stratejioyunlari.tv.tr. stratejioyunlari.tv.tr büyük, küçük demeden herkesin oynayabileceği bir strateji oyun cennetidir.Strateji oyunu diyince aklınıza ilk gelebilecek türden bir site.Ayrıca strateji alanında sınırları zorlayan ve birbirinden harika strateji oyunlarıyla vazgeçilmezlerinizin arasına girebilecek bir site.

Advertisements

July 18, 2012 - Posted by | Uncategorized

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: